StatPress

Celkem:3651
Počet návštěv dnes: 91
Online:2

Záhřeb – Město akrobatů, žonglérů, klaunů, polykačů ohně a kouzelníků

Zagreb

Zagreb

Již čtrnáctým rokem přináší do ulic Záhřebu, v průběhu festivalu ?Cest is d?Best?, skupina nadšenců inovativní způsoby pouliční zábavy. Přinášejí zápal, energii, kulturu a smích všem lidem dobré vůle.

Je to festival, který na deset dnů změní ulice ve středu Záhřebu ve veselý svět cirkusu a pouličního divadla. Nikdy není toto město pestřejší a nikdy se městem nešíří tak veselý duch, jako když po něm chodí klauni a baviči, z nichž mnozí sem přijedou z nejvzdálenějších krajů světa.

V tomto roce tato veselá akce proběhne od 3. do 13. června. V tomto období bude v srdci města cítit, že bije v rytmu festivalu, plného performancí, hudebních pořadů, divadelních představení, dětských, výtvarných, sportovních a jiných akcí, v nichž stovky účinkujících ze všech zemí světa na několika jevištích vykouzlí úsměv na obličejích zvědavců i fanoušků, stejně jako náhodných kolemjdoucích a návštěvníků města.

Festival ?Cest is d?Best? je mezinárodní, multimediální pouliční festival, který udržuje záhřebskou identitu, oživí náměstí a ulice města, vrátí jim šarm a optimismus. Vymaže hranice mezi etablovanými druhy kultury a ?alternativou?, sblíží všechny generace občanů prostřednictvím rozmanitého kulturního vkusu, protože ve festivalových pořadech mohou účinkovat úplně všichni.

Odhaduje se, že vystoupení pouličních bavičů svými úsměvy, potleskem i interakcí doprovodí kolem půl milionu občanů i návštěvníků Záhřebu, kterým účinkující rozeženou šeď všedního dne.

Turistické sdružení města Záhřebu

Comments are closed.