StatPress

Celkem:3658
Počet návštěv dnes: 87
Online:1

V Chorvatsku havaroval autobus s českými turisty

autobus

autobus

U chorvatského města Novi Grad havaroval v noci z pátku na sobotu autobus s turisty z české republiky. Chorvatský server 24sata uvádí že bylo  zraněno 21 lidí, kteří byli převezeni na první pomoc do Domu zdravlja v Umagu, odkud 19 poraněných převezli do nemocnice v Pule. Žádný z nich nemá těžká zranění a není v ohrožení života. Nehoda se stala na trase Novi Grad-Poreč u kamenolomu.

Autobus převážel 31 turistů na dovolenou do chorvatské Istrie. Před čtvrtou hodinou ranní, kdy se nehoda stala, jel pravděpodobně  dvacetiosmiletý řidič  příliš rychle.  Podle serveru 24sata ztratil zřejmě řidič kontrolu nad vozem v ostré zatáčce a autobus sjel z asi třímetrového svahu a převrátil se na bok.  Podle všeho byla silnice kluzká a řidič této situaci pravděpodobně nepřízpusobil rychlost .

Podle českého serveru Novinky  by měli cestující ještě dnes pokračovat do cíle své cesty. Server uvádí, že podle vyjádření spolumajitele cestovní kanceláře Pavla Kellnera, se turisté po dohodě s lékaři mohou rozhodnout, zda se vrátí do České republiky, nebo zda budou chtít odjet na místo dovolené.

Comments are closed.