StatPress

Celkem:3642
Počet návštěv dnes: 7
Online:0

Trbounje – Luxusní agroturistická usedlost „Rokovi dvori“

Exkluzivní agroturistika je v posledních letech v Chorvatsku čím dále tím více zastoupena v nabídce cestovního ruchu. Nejvíce agroturistických usedlostí je dnes na Istrijském poloostrově. Příklad turistických pracovníků na Istrii následují jejich kolegové v jiných krajích Chorvatska. Ve vnitrozemí Dalmácie byl nedávno otevřen nový reprezentativní turistický objekt. Jedná se o obnovenou venkovskou usedlost ?Rokovi dvori?, která byla vystavěna v roce 1890. Nachází se v obci Trbounje u města Drniš přímo u vstupu do Národního parku Krka.

Usedlost se rozkládá na skoro 16 000 čtverečních metrech. Na statku stál menší sešlý rodinný dům, který byl již čtyřicet let neobydlen. Zbytek tvořily rozvaliny tří hospodářských budov. Pod dozorem konzervátorů byla provedena dostavba a rekonstrukce usedlosti. Agroturistické hospodářství vznikalo dva a půl roku. Vyrostla zde luxusní vila na třech etážích o rozloze čtyř set padesáti čtverečních metrů. Kromě největšího možného pohodlí a soukromí zde mají hosté i příjemný pocit z tradiční atmosféry usedlosti.

Vila získala kategorii pěti hvězdiček. Kromě luxusně zařízených prostor mají hosté k dispozici odvoz z letiště, pronájem jachty v jedné z marin v letoviscích Skradin, Vodice či Primošten, ale také služby kuchaře a personálu. Na statku je rozlehlá úpravná zahrada s bazénem a tenisovým kurtem. Tenis se hraje na umělé trávě. K usedlosti patří vinice a celá usedlost je ohrazena kamennou zdí bez malty (suhozid), typickou pro zdejší kraje.
V plánu je i výstavba heliodromu, jenž lépe zpřístupní agroturistické hospodářství „Rokovi dvori“ jachtařům, kteří zakotví svou megajachtu v nové marině, která se buduje ve třicet kilometrů vzdáleném Šibeniku na dalmatském pobřeží.

Turistické sdružení Šibenicko-kninské župy

Comments are closed.