StatPress

Celkem:3658
Počet návštěv dnes: 87
Online:1

Šibenik vydal průvodce pro milovníky mořských hlubin

Sibenik

Sibenik

Nedávno vyšel první potápěčský průvodce oblasti kolem města Šibenik pod názvem „Potápění v nejkouzelnější části Středomoří“. Vyšel v rámci programu „Pobřeží“ (COAST). Je výsledkem spolupráce orgánu OSN pro koordinaci rozvojové činnosti (UNDP), Státní instituce pro řízení chráněných přírodních oblastí a Sekce potápěčské turistiky při Chorvatské hospodářské komoře (HGK).
Průvodce pro potápěče má vzdělávací a propagační charakter. Měl by se stát cenným nástrojem propagace potápěčské turistiky v Šibenicko-kninské župě. Neustále totiž roste počet turistů, kteří jezdí do tohoto regionu na dovolenou za účelem provozování potápěčského sportu. Pláže a moře kolem města Šibenik jsou totiž nádherně čisté a pod hladinou spatříte mnoho živočichů a rostlin. Zdejší potápěčské destinace již řadu let lákají milovníky mořských hlubin. Průvodce má za cíl upozornit turisty na nutnost ochrany bohatého a rozmanitého podmoří. Měl by také pomoci pracovníkům potápěčských středisek informacemi o výskytu běžných, ale i vzácných a chráněných druhů mořských živočichů a rostlin, které lze spatřit při potápění v mořských hlubinách.
Představitelé potápěčských středisek a Národního parku Kornati doplnili průvodce vlastními fotografiemi důležitých a atraktivních potápěčských lokalit s nezbytnými údaji.

Comments are closed.