StatPress

Celkem:3658
Počet návštěv dnes: 89
Online:0

Selce slaví 130 let tradice cestovního ruchu

Selce

Selce

Malebné přímořské městečko Selce se nachází v malebné zátoce v blízkosti letoviska Crikvenica. Selce je vzdáleno asi pětatřicet kilometrů od města Rijeka. Kdysi to byla osada rybářů a zedníků. Za posledních sto let se městečko stalo atraktivním turistickým střediskem. Má charakteristickou architekturu malého přímořského letoviska: promenády, úpravné pláže, restaurace, kavárničky, prodejny se suvenýry, galerie a luxusní prodejny. To všechno slouží turistům, kteří chtějí prožít příjemnou a zábavou dovolenou.
Mírné středomořské podnebí s více než dvěma tisíci pěti sty slunnými hodinami ročně umožní turistům příjemný pobyt ve všech ročních obdobích. Díky příznivému klimatu jsou v letovisku Selce ideální podmínky k léčení osob se srdečními, revmatickými a respiratorními obtížemi. Je třeba zmínit i lázně „Terme Selce“ s vysoce odbornou péčí. Specializují se na fyzikální medicínu a rehabilitaci sportovních zranění. Léčí se zde mnohé známé osobnosti ze světa sportu.
V letovisku Selce je čistý vzduch a moře. Průměrná letní teplota dosahuje třiadvaceti stupňů a sezóna koupání trvá od května do října. Zdejší pláže již několik let zdobí evropská ?Modrá vlajka? za čistotu a úpravnost. Milovníci aktivní dovolené se mohou zabývat vodními sporty, turistickým rybolovem nebo absolvovat potápěčský kurz.
Hosté mají k dispozici ubytování v jednom z pěti zdejších hotelů (?Marina?, ?Selce?, ?Esperanto?, ?Varaždin? a ?Slaven?). V nabídce ubytování jsou i dva kempy, rodinné penziony, pokoje a apartmány v soukromých vilách.
V letovisku Selce si lze zakoupit i jednodenní výlety do bližšího i vzdálenějšího okolí. Na poměrně malém území Přímořsko-goranské župy najdete zimní střediska v horské oblasti Gorski kotar. Turisty lákají i přímořské městečka a skupina kvarnerských ostrovů. Ze zajímavých míst se doporučuje návštěva letoviska Vinodol. Atraktivní jsou trosky frankopanských hradů Drivenik, Grižane, Bribir a Novi Vinodolski. Národní parky Plitvická jezera a Risnjak jsou nadosah ruky. Turisté si mohou zakoupit i výlet lodí do obce Vrbnik na ostrově Krk nebo panoramatickou plavbu Vinodolským průlivem podél ostrova Krk.
První turisté pobývali v letovisku Selce kolem roku 1880. Přilákalo je sem příjemné podnebí a mořský vzduch. Několik zdejších obyvatel založilo ?Spolek mořského koupaliště?, který v roce 1894 vystavěl první dřevěné koupaliště.

Comments are closed.