StatPress

Celkem:12489
Počet návštěv dnes: 227
Online:2

Satelitní navigace IV. – Geocaching

200704030845_180px-GPS_Satellite_NASA_art-iif.jpgDnes se budeme zabývat praktickým využitím satelitní navigace nejen pro navigaci do místa dovolené ale spíše pro zábavu . Objasníme si pojem Geocaching.

Geocaching [geokešing] je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skrytého objektu zvaného cache, o němž jsou známy jen jeho geografické souřadnice. Při hledání se používají běžné turistické přijímače GPS. Člověk, zabývající se geocachingem, bývá označován slovem geocacher.

Cache bývá nějaká vodovzdorná, většinou plastová schránka, kanystr, apod. Zakladatel cache po jejím umístění zveřejní její souřadnice na internetu Schránka by měla být dostatečně veliká, aby se do ní vešel deník, do něhož se zapisují její nálezci. Bývá zvykem umísťovat do cache také nějaké „dárky pro objevitele“. Nálezce cache si smí dárek ponechat, ale měl by místo něj vložit něco vlastního pro další účastníky hry.

Reagujte

 

 

 

Můžete používat tyto značky

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 1995 www.magazin-chorvatsko.cz