StatPress

Celkem:3929
Počet návštěv dnes: 79
Online:1

Rogoznica

n200706010832_rogoznica_03.jpgRogoznica je starobylá rybářská osada, která se postupně rozrostla ve velice příjemné letovisko táhnoucí se několik kilometrů podél mořského pobřeží. Nepřekonatelnou výhodou ubytování v Rogoznici je ideální blízkost přírodních pláží které jsou na mnoha místech upraveny betonovými platy?. Historické?centrum si dodnes zachovalo svůj monumentální ráz a je ideálním cílem k příjemným večerním procházkám za dobrým jídlem či posezením nad sklenkou výtečného vína. Turisty? oblíbená a navštěvovaná?lidová slavnost Rogoznička Fešta je která je bohatá na místní zvyky a tradice. Dalším velkým svátkem je Ribarska noć (Rybářská noc), kdy na moře vyplují desítky vyzdobených a osvětlených lodí.

Další možností je příjemná procházka je k větrnému mlýnu, který se nachází přímo nad Rogoznicí, nebo k nedostavěné napoleonské pevnosti u kostela Sv. Mikuláše. Můžete také zajet do Primoštenu (9,5 km), Trogiru (22 km) nebo Šibeniku(34 KM).
?Pokud máte rádi plavbu na moři je alternativou výlet člunem na mys Ploča kde je pěkný středověkýkostelík a nádherná příroda.

Comments are closed.