StatPress

Celkem:3642
Počet návštěv dnes: 6
Online:0

Pula – Pevnost Štinjanske utvrde je novou turistickou atrakcí

Pula

Pula

Město Pula by již záhy mohlo nabídnout svým četným návštěvníkům novou turistickou atrakci. Je to pět pevností z období Rakouska-Uherska. Toto architektonické kulturní dědictví se nachází v předměstské čtvrti na poloostrově Štinjan. Kromě obnovy pevnosti je na tomto poloostrově v plánu úprava stezek pro pěší a cyklotras na pozemku o rozloze dvaapadesát tisíc čtverečních metrů a instalace informačních tabulí a informačních bodů. Stezky původně spojovaly staré opevněné objekty. Patří k nim i pobřežní pevnost Punta Christo s dvěmi dělostřeleckými bateriemi. Tam se počítá s vybudováním mezinárodního vzdělávacího a dokumentačního střediska. Projekt zahrnuje i pobřežní pevnost Monte Grosso, která má tvar podkovy, s dělostřeleckou baterií Valmaggiore.
Na kruhové pevnosti Munide budou upraveny stezky a jejich okolí. Na místě, kde byla pobřežní dělostřelecká baterie Zonchi, je naplánována úprava přístupových cest a jejich okolí.
Projekt bude stát 2,2 milionů eur. Počítá se se skupinovými prohlídkami pevností místními turistickými plavidly z pulského přístavu přes Muzil a Stinjan na souostroví Brijuni a zpět. Další vyhlídková trasa by vedla po pevnině. Dokončení projektu je naplánováno na listopad roku 2014.

Comments are closed.