StatPress

Celkem:3642
Počet návštěv dnes: 7
Online:0

Plitvická jezera

Plitvická jezera – přírodní fenomén, skvost neprocenitelné hodnoty. Mezi Malou kapelou a Plješivicí, na pramenitém území řeky Korany, je rozprostřeno 16 větších a mnoho menších jezer, propojených malými, středními a velikými vodopády a poté řeka Korana pokračuje v cestě ke Karlovci.

Pro přírodní krásu vodopádů, kaskád, jeskyní a slují, které vytvářejí nádhernou mozaiku barev, zvuků a tvarů obklopených vysokým horským lesním reliéfem, Plitvická jezera s okolím byla v roce 1949 prohlášena národním parkem a od roku 1979 jsou pod ochranou UNESCA. Tímto největším a nejstarším národním parkem jezdí pouze elektrické vlaky a lodě, které návštěvníky převážejí do různých cílových míst, z kterých turisté pokračují v prohlídce pěšky po úzkých cestičkách a stezkách, přecházejí přes dřevěné můstky přímo nad vodní hladinou.

Park je otevřený celoročně; nejpříjemnější je návštěva během letních měsíců a zimní kouzlo vyráží návštěvníkům dech, když spatří zamrzlé vodopády. Pokud se rozhodnete pro vícedenní pobyt, v areálu Národního parku se nachází několik hotelů a národních restaurací a ubytovat se lze i v rodinných domech v okolí.

Comments are closed.