StatPress

Celkem:3658
Počet návštěv dnes: 87
Online:1

Oblíbená osada Zaton se rozšiřuje

Turistická osada ?Zaton? zaznamenává každým rokem větší počet domácích i zahraničních hostů. Zvyšuje se potřeba rozšířit ubytovací kapacity. Proto se majitelé osady rozhodli zahájit ve zdejším atraktivním areálu výstavbu nových turistických objektů a objektů pohostinství. Podle projektu zde vyroste nová recepce, která poskytne své služby celé turistické osadě, hostům v kempu, apartmánech i v budoucím hotelu. Uprostřed osady by měl být vystavěn nejmodernější vodní park na Jadranu o rozloze padesáti tisíc čtverečních metrů s jedenácti bazény, rychlými říčkami, tobogány a dalšími atrakcemi. U vodního parku by měl vyrůst hotel s dvěma sty padesáti ubytovacími jednotkami a venkovním zábavním střediskem. V hotelu se budou moci pořádat kongresy, obchodní a sportovní akce. Hotel bude mít krytý bazén. Největší částí projektu bude ?Dalmatská vesnice?. Bude v ní pět set padesát mobilních domků. Budou stát v borovicovém lese na ploše o rozloze osmdesáti tisíc čtverečních metrů.
Zaton je známé letovisko a cíl četných turistů. Nachází se mezi historickými městy Nin a Zadar. Od města Nin je letovisko Zaton vzdáleno dva kilometry a od města Zadar patnáct kilometrů.
Turistická osada ?Zaton? je jedinečnou kombinací dalmatské architektury, příjemného středomořského podnebí, zachované přírody, bohatého kulturně-historického dědictví a živé turistické současnosti.

Comments are closed.