StatPress

Celkem:3463
Počet návštěv dnes: 4
Online:0

Oba tubusy tunelů Mala Kapela a Sveti Rok jsou v provozu

V sobotu 30. května 2009 byl za přítomnosti ministra moře, dopravy a infrastruktury Božidara Kalmety zahájen provoz v obou tubusech tunelů Mala Kapela a Sveti Rok.
Slavnost při příležitosti otevření se konala u odpočívadla Marune před jižním portálem tunelu Sveti Rok, kde se sešli představitelé státní správy, župních a místních orgánů, stavebních firem, projektantů a další činitelé.

Ministr Kalmeta zdůraznil, že otevření plného profilu těchto dvou
tunelů by mělo umožnit větší bezpečnost provozu, lepší propustnost a zvýšení příjmů z dálničních poplatků, protože již nebude třeba v letních měsících přesměrovávat provoz na alternativní cesty. Také by měly skončit kilometrové kolony, které se u tunelů v hlavní sezóně tvořily.
Do výstavby druhých tubusů obou tunelů, které jsou nejdelší nejen na dálnici A1 Záhřeb ? Split ? Dubrovník, ale i v celém Chorvatsku, bylo investováno 787,5 milionu kun, přičemž celková investice do těchto tunelů je vyčíslena na 2,3 miliardy kun.

Za posledních šest let bylo v Chorvatsku postaveno 510 km dálnic. Na dálnici A1 je v současné době v provozu 399 km ze Záhřebu do Ravče.

Comments are closed.