StatPress

Celkem:3350
Počet návštěv dnes: 95
Online:0

Novinka ve Splitu – Safari na moři

Split port

Split port

Ve splitském akvatoriu byla nedávno představena nová adrenalinová atrakce „Safari na moři“ (Safari na moru), kterou mají od letošní turistické sezony k dispozici turisté v Dalmácii. Safari bylo prezentováno v Bračském průlivu a bylo zahájeno plavbou na tradiční dřevěné plachetnici „Jugo“.

Přestože se nový adrenalinový a dobrodružný výlet propaguje pod sloganem „takes to the limit“, bezpečnost výletníků je přece jen na prvním místě. Proto bylo zvoleno jedno z nejlepších plavidel na trhu, gumový člun „tornado“. Je to bezpečný a robustní rychlý člun, který je určen pro záchranáře a slouží k plnění rozmanitých profesionálních úkolů za jakéhokoliv počasí. Zážitek z plavby v gumovém člunu „Tornado“ se dost podobá zkušenosti z jízdy na horské dráze.

Pořadatelé nové adrenalinové atrakce, firma „Adria Extreme“, nabízí kromě zmíněného výletu i služby přepravy po Dalmácii dvacet čtyři hodin denně. Turisté mají k dispozici vyškolené skipery, s nimiž plují mezi pevninou a ostrovy. V programu se počítá s návštěvou asi patnácti míst ve střední Dalmácii. Zahrnuje ostrovy Šolta, Brač, Hvar, Pakleni otoci, Vis, Biševo, Korčula, Mljet a Lastovo, ale také malebné a skryté zátoky, majáky a pláže. Agentura nabízí i oběd v méně známých autentických hospůdkách zvaných „konobe“ na ostrovech.

Turistické sdružení Splitsko-dalmatské župy

Comments are closed.