StatPress

Celkem:3642
Počet návštěv dnes: 76
Online:1

Nové kilometry chorvatských dálnic

V Chorvatsku pokračuje výstavba moderních silnic s dálnic. Nedávno byly uvedeny do provozu dva nové úseky dálnic: v Dalmácii byl otevřen 9,8 kilometrů dlouhý úsek Ravča-Vrgorac na dálnici A1 Záhřeb-Split-Dubrovník a na Istrii úsek ?istrijského ypsilonu? (istarski ipsilon) o délce padesáti kilometrů, který vede z města Kanfanar do města Umag.

Po zprovoznění úseku Ravča-Vrgorac je dálnice A1 nyní dlouhá celkem 467 kilometrů. V příštím roce se očekává ukončení prací na dalším úseku do města Ploče. Poté přijde na řadu část dálnice, která povede až do Dubrovníku, který je konečným cílem stavitelů dálnic v nejjižnější části Chorvatska.

Dálniční poplatek na úseku Ravča-Vrgorac činí čtyři kuny a ze Záhřebu do města Vrgorac 191 kun pro osobní vozidla.

Osm měsíců před plánovaným termínem byl vystavěn úsek dálnice, který vede z Kanfanaru do Umagu. Je součástí dálnice, která se jmenuje ?istrijský ypsilon? (istarski ipsilon). Celá dálnice by měla být v provozu do konce roku 2014. Zatím vede z města Pula až na hranici se Slovinskem. Stávající část dálnice je dlouhá osmdesát kilometrů. V říjnu letošního roku se očekává ukončení osamnáctikilometrového úseku Kanfanar – Rogovići.

Hrvatske autoceste

Comments are closed.