StatPress

Celkem:3642
Počet návštěv dnes: 7
Online:0

Nové hotely na chorvatském Jadranu

Chorvatsko uvítá turistickou sezonu s třemi novými většími hotely a jedním menším hotelem, v nichž bude celkem více než 700 pokojů. Hotelová společnost „Maistra“ zahájí v letovisku Rovinj provoz v pětihvězdičkovém hotelu „Lone“. V oblasti Kvarner, v letovisku Selce na Crikvenické riviéře, bude na místě zchátralého hotelu „Jadranka“ otevřen menší, ale rovněž pětihvězdičkový hotel „Amabilis“. V zadarském regionu bude v rámci projektu „Punta Skala“ otevřen pětihvězdičkový hotel „Iadera“. V dubrovnickém regionu turisty přivítá čtyřhvězdičkový hotel „Lafodia“.

První objekt, který bude otevřen na samém začátku sezony, je zrekonstruovaný hotel „Lafodia“ na ostrově Lopud. Hodnota investice byla přibližně 40 milionů eur a jeho rekonstrukce trvala skoro tři roky.

Podle dostupných informací bude otevřen i další hotel „Falkensteiner Hotel & Spa Iadera“ v letovisku Petrčane u města Zadar. Jedná se o investici rakouské hotelové skupiny „Falkensteiner Michaeler Tourism Group“. Po otevření rodinného hotelu „Diadora“ v roce 2009 je „Iadera“ druhý ze tří hotelů, jejichž uvedení do provozu je součástí projektu „Punta Skala“. Dosavadní investice hotelové skupiny společně s výstavbou hotelu „Iadera“ dosahují hodnoty ve výši asi 160 milionů eur. Otevření hotelu „Iadera“ se očekává na začátek července letošního roku.

V letovisku Selce by měla být do poloviny června dokončena výstavba menšího hotelu „Amabilis“ s 60 lůžky a s nabídkou zdravotní turistiky. Tato investice má hodnotu sedmi milionů eur a jejím nositelem je domácí firma „MGL“.

Poté by měl být /v září/ uveden do provozu hotel „Lone“ hotelové firmy „Maistra d.d.“. Kromě 248 ubytovacích jednotek by v něm měla být restaurace a bar fine dining, jazzový klub, kongresové sály, wellnessové středisko a sportovní areál. Do výstavby hotelu bylo uloženo 45 milionů eur. Je to jedna z největších „investic na zelené louce“ v oblasti chorvatského cestovního ruchu za posledních několik let.

Comments are closed.