StatPress

Celkem:3612
Počet návštěv dnes: 10
Online:0

Nízkonákladové letecké společnosti zvyšují počet linek do Dalmácie

Německá nízko nákladová letecká společnost „Germanwings“ zvýší v letošním roce počet letů ze Stuttgartu do Chorvatska. Zavede i lety do Dubrovníku a Splitu. Nové lety jsou výsledkem prohlubování spolupráce s mateřskou firmou „Lufthansa“, která od letošního léta přenechá letecké společnosti „Germanwings“ své evropské destinace.
Cestující ze Stuttgartu budou moci již od dubna létat jednou týdně novou linkou do chorvatského letoviska Dubrovník. Vzhledem k dosavadnímu úspěchu linky Stuttgart ? Split se letecká společnost „Germanwings“ rozhodla provozovat každý pátek další let na této lince. Páteční lety budou zahájeny v červnu.
Největší evropský nízko nákladový letecký přepravce „Ryanair“ zavede v letošním roce tři nové linky do Chorvatska.
Od 24. března budou letouny této společnosti létat na lince Zadar ? Billund. Letiště Billund se nachází v blízkosti známého zábavního parku pro děti i dospělé „Legoland“ v Dánsku. Budou přepravovat cestující dvakrát týdně /v úterý a sobotu/.
O dva dny později / 26. března/ zahájí firma „Ryanair“ leteckou přepravu na linkách ze Zadaru do Marseille, který je druhým největším francouzským městem. Letouny této společnosti budou přepravovat cestující z Chorvatska do Francie a zpět dvakrát týdně /v pondělí a pátek/.
Od 2. července bude letecká společnost „Ryanair“ provozovat i linku Zadar ? East Midlands. Letiště East Midlands se nachází v blízkosti města Nottingham ve Velké Británii. Lety se budou konat dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek, až do konce léta.
„Ryanair“ bude zabezpečovat deset sezonních linek ze Zadaru do Velké Británie. Provozuje již šestnáct linek z různých míst Chorvatska.
Letecká společnost „Jet2.com“ uveřejnila zprávu o tom, že zavede lety na lince Newcastle ? Dubrovník. Díky této lince budou mít četní turisté ze severu Británie rychlejší a pohodlnější cestu na dovolenou na chorvatském Jadranu.
Chorvatsko je propagováno jako země s křišťálově čistým mořem a nedotčenou přírodou. V tom tkví jeho šarm a velká přednost oproti jiným destinacím ve Středomoří. Dubrovník je ideálním místem pro dovolenou rodin, párů a pro skupinové zájezdy.
Letouny společnosti „Jet2.com“ budou létat i do měst Split a Pula.

Comments are closed.