StatPress

Celkem:3658
Počet návštěv dnes: 90
Online:0

Nejlepší chorvatské destinace v roce 2011

Ostrov Rab

Ostrov Rab

Město Rab na stejnojmenném ostrově v regionu Kvarner získalo uznání „Turistický květ ? chorvatská kvalita“. Jedná se o nejprestižnější chorvatskou cenu udělovanou v oblasti cestovního ruchu. Město Rab bylo vyhlášeno za šampiona cestovního ruchu pro rok 2011. Ceny za nejúpravnější přímořská letoviska ve své kategorii (kategorie se řídí počtem obyvatel), získala letoviska Opatija, Krk, Nin a Mlini. Nejúpravnější jsou vnitrozemská města Velika Gorica, Đakovo, Našice a Grožnjan.
V akci oceňování se soutěžní kategorie řídily počtem hvězdiček objektu. V letošním roce si odnesl titul za nejlepší malý hotel na pobřeží splitský „Vestibul Palace“. Nejlepším malým hotelem ve vnitrozemí je „Frankopan“, který najdete v městě Ogulin. Ceny v dalších kategoriích získaly hotely „Excelsior /Dubrovník/, „The Regent Esplanade“ /Záhřeb/,“? Grand hotel 4 opatijska cvijeta“ /Opatija/, „Hotel Valamar Koralj Romantic“ /ostrov Krk/. Nejlepší marinou se i v letošním roce stala „Marina Frapa“ v letovisku Rogoznica.
Nejlepším malým kempem se stal „Palme“, který se nachází v letovisku Kučište na poloostrově Pelješac. V kategorii středně velkých kempů zvítězila „Oaza mira“ v letovisku Drage u turistického střediska Pakoštane. Jako nejlepší velký kemp byl vyhodnocen „Straško“ v turistickém středisku Novalja na ostrově Pag.
V kategorii naturistických kempů byl oceněn kemp“?Valalta“ v městečku Rovinj. Z kempů chorvatského vnitrozemí je nejlepší kemp „Slapić“ v městečku Duga Resa u města Karlovac.
Zvláštní uznání za trvalou kvalitu získaly kempy „Zaton“ u města Zadar, „Politin“ na ostrově Krk a „Jasenovo“ v letovisku Žaborić u Šibeniku.

Comments are closed.