StatPress

Celkem:3648
Počet návštěv dnes: 73
Online:2

Nejkrásnější pláž v Evropě

Brac

Brac

Za nejkrásnější pláž v Evropě označil jadranskou pláž  Zlatý mys  (Zlatni rat) v Bolu na ostrově Brač britský deník Daily Telegraph. A další ocenění přišlo od vydavatele populárních průvodců Lonely Planet. Ten ji zařadil mezi deset nejkrásnějších pláží na světě. Je to nesmírně významné ocenění, neboť Daily Telegraph je deník s velmi vysokým nákladem a jeho informace ovlivňují v Británii široký okruh čtenářů.

Renomované vydavatelství Lonely Planet patří ke spolehlivým zdrojům informací o destinacích na celém světě a je pro nemalý počet potencionálních turistů pramenem zaručených a aktuálních údajů. Hodnocení Daily Telegraph i vydavatelství Lonely Planet jen potvrzuje jméno, které si tato pláž na chorvatském Jadranu získala u statisíců návštěvníků střední Dalmácie. Zlatý mys v letovisku Bol na ostrově Brači je jedinečný přírodní fenomén. Tvoří jej trojúhelník, který vlivem větrů a mořských proudů stále poněkud mění svůj tvar. Jedna jeho strana je tak vždy návětrná, druhá závětrná, takže si návštěvník může vybrat stranu, která mu nejlépe vyhovuje. Oblázkový povrch zdejší pláže a nádherný borový les, který ji lemuje, přispívají k výjimečnosti celé scenérie.

Zlatý mys je však ideální nejen pro koupání, ale i pro windsurfing, a to právě pro zdejší větrné podmínky. Vody kolem Zlatého mysu jsou pokládány za jednu z nejlepších lokalit pro tento sport na Jadranu. Bol disponuje kvalitní nabídkou ubytování, je zde dostatek příležitostí k zábavě, odpočinku a relaxaci, má co nabídnout i milovníkům historických památek.

O kvalitě zdejšího koupání svědčí i skutečnost, že Zlatý mys je několikanásobným držitelem prestižního ocenění  Modrá vlajka .

Comments are closed.