StatPress

Celkem:3642
Počet návštěv dnes: 6
Online:0

Mimořádná sezóna 2009 v chorvatských kempech

200806252128_campsites_croatiasbestLetošní chorvatská kempová sezóna skončila malým překvapením. Ačkoli je celý turistický průmysl ovlivněný světovou globální krizí, v Chorvatsku  je letošní sezóna nad očekávání stala nejlepší  za poslední roky. Oproti předchozímu roku se  počet noclehů zvýšil o 2,5 procenta.

Skutečně se tedy potvrdily odhady odborníků prohlašujících, že investice do kempů a vynikající reputace Chorvatska ve světě přispějí ke zvýšení počtu turistů v zemi. Istrie jako nejrozvinutější chorvatská kempinková destinace překonala v ukazatelích loňský rok o 2,6 procenta nárůst obratu dokonce dosáhl celých 10 procent.

Velice zajímavě se vyvinuly předsezónní a posezónní návštěvnost, kdy přes sezónou vzrostla návštěvnost o 4,5 procenta  a dokonce konec sezóny o celých 10 procent.

Již tradičními návštěvníky se stali Němci, kteří  obsadili první místo, následovaní Slovinci, Holanďany, Italy, Rakušáky a těsně za nimi Češi . Celá tato skupina vytvořila 82 procent návštěvníků chorvatských kempů.

Chorvatsko má 323 velkých kempů a dalších 302 menších kempů různých kategorií s kapacitou 224 000 osob.

Comments are closed.