StatPress

Celkem:3658
Počet návštěv dnes: 89
Online:0

Levně letadlem do Chorvatska

Čím dál větší počet nízkotarifních leteckých přepravců spojuje chorvatská města s evropskými hlavními městy. Díky španělské firmě Spanair má Záhřeb od dubna třikrát týdně (v pondělí, ve středu a v pátek) přímé spojení s Barcelonou a tatáž společnost bude v letních měsících provozovat spojení Dubrovníku s Madridem.

Hlavní město Chorvatska má díky společnosti Germanwings v průběhu celého roku spojení s Berlínem, Kolínem nad Rýnem, Hannoverem a Stuttgartem, zatímco Wizz Air létá do Londýna a Dortmundu.  ízkotarifní společnost Norwegian obstarává letecké spojení Záhřebu s Kodaní a Oslem. V Dubrovníku v létě přistávají především letadla levných leteckých společností a proto se z něj lze za výhodnou cenu přepravit skoro do všech částí Evropy.

Germanwings létají z Dubrovníku do Vídně, Londýna, Berlína a dalších německých měst jako jsou Drážďany, Hamburk, Kolín nad Rýnem nebo Mnichov. Další společností podle počtu letů je Easy Jet, která létá do Paříže, Milána, Říma, Berlína, Ženevy, Liverpoolu a Londýna a následuje skandinávský přepravce Norwegian, který létá na linkách do Bergenu, Osla, Stockholmu a Varšavy. Thomas Cook Airlines létají do Bruselu, Estonian Air do Tallinnu, Aerlingus do Dublinu, Air Berlin do německého hlavního města a Vueling Airlines do Barcelony.

Britské letecké společnosti Jet2.com, Flybe a Bmibaby.com v sezóně občas létají do Belfastu, Edinburghu, Leedsu, Manchesteru, Birminghamu, Southamptonu a Nottinghamu. Kromě Dubrovníku spojují letadla firmy Germanwings během tří letních měsíců Split, Pulu a Zadar s velkým množstvím měst. S touto společností, která jako první zavedla v Chorvatsku levnou leteckou přepravu, se dá letět do Varšavy, Lisabonu, Madridu, Dublinu a mnoha dalších měst, ale na některém z německých letišť se musí přesedat.

Splitské letiště v sezóně užívá často také společnost Easy Jet, který do Chorvatska létá od roku 2006, kdy začala provozovat linku do Londýna. Ze Splitu se od 10. července dá přepravit letadlem této společnosti do Paříže. Lze letět také do Milána, Říma, Amsterodamu, Berlína a Ženevy. Britské letecké společnosti Flybe.com a Jet2.com občas létají do Birminghamu, Southamptonu, Manchesteru a Newcastlu.

Skandinávská letiště Oslo, Stockholm a Kodaň mají letecké spojení se Splitem, které provozuje firma Norwegian, jejíž letadla přistávají ve Rijece a Pule. Do Splitu, Zadaru a Rijeky létají rakouský letecký přepravce InterSky a také slovenský Danube wings, který létá do Bratislavy a Košic.

Nejznámější světová nízkotarifní letecká společnost Ryanair začala v květnu provozovat přepravu dvakrát týdně na lince Osijek – Frankfurt a od dřívějška létá do Puly a Zadaru, kde letadlo společnosti Ryanair před více než čtyřmi lety poprvé přistálo. Bohužel pro nás přicází do úvahy pouze přeprava do okolních zemí a odtud letadlem do Chorvatska.Cesta z Prahy vyjde na cca 10000 Korun.

Comments are closed.