StatPress

Celkem:4008
Počet návštěv dnes: 130
Online:1

Karlovac město na čtyřech řekách

Karlovac

Karlovac

Město Karlovac nedávno získalo interaktivního průvodce, který je hostům přístupný skrz jejich mobilní telefony. Při obchůzkách tohoto města položeného na čtyřech řekách se tak můžete na obrazovce svého mobilního  telefonu dovědět vše o zdejší kulturní a gastronomické  nabídce,  událostech,  ubytovacích možnostech  a zábavě a orientovat se pomocí interaktivní mapy. Díky programu mobiExplore tak budete mít doslova na dlani informace o historii Karlovce, jeho významných obyvatelích, kulturních a historických památkách atd. Město Karlovac je vzdálené zhruba padesát kilometrů od hlavního města Chorvatska, Záhřebu. Městem protékají čtyři řeky ? Korana, Kupa, Mrežnica a Dobra, které vytváří zdejší příjemnou atmosféru. Renesanční urbanistické  jádro města  je postavené ve  tvaru šesticípé hvězdy, město později získalo svůj barokní  charakter.  Z mnoha městských  památek  ?  historických budov, muzeí a kulturních institucí ? obzvlášť doporučujeme navštívit Staré město Dubovac, ve kterém v 15. a 16. století panovaly knížecí rody Frankopan a Zrinski. Vládu zde později převzali karlovačtí generálové. Nejvyšší věž Starého města je umístěna nad řekou Kupou  a  v  dnešní  době  slouží  jako  rozhledna  a  výstavní prostor.
Poloha na čtyřech řekách a okolní lesy určily i možnosti pro aktivní odpočinek a  tak  je zde populární  lov a  rybolov, hosté si mohou vychutnat jízdu na horských kolech , sjíždění řek na kánoích a raftech, nebo naučnou stezku Kozjača, která návštěvníkům přiblíží různorodou faunu zdejšího kraje.
Přitom hosté  jistě ocení aplikaci mobilExplore, která  jim umožní získat  informace o karlovackých atrakcích prostřednictvím  jejich
mobilních telefonů.
Aplikace mobilExplore,  za  kterou  odborníci  splitské  společnosti Gideon získali mezinárodní ocenění, si  již získala mnohá evropská i světová města a tak se díky tomuto programu lépe orientují návštěvníci nejen chorvatských turistických destinací, ale i ve Velké Británii, Itálii atd.

Comments are closed.