StatPress

Celkem:3463
Počet návštěv dnes: 4
Online:0

Kamenjak – Na istrijském mysu je jedna z nejlepších skrytých pláží

Kamenjak

Kamenjak

Istrijský mys Kamenjak (Rt Kamenjak) se nedávno objevil na seznamu deseti nejvyhledávanějších a nejzajímavějších pláží v ústraní, které se nacházejí ve Středomoří. Pláž byla vybrána na základě volby jednoho z nejvlivnějších turistických průvodců na světě Lonely Planet.

Kamenjak je v textu nazván ?divokou kráskou?. Leží jižně od města Pula. Kultovní status u návštěvníků chorvatských pláží si zasloužil díky své divoké, nedotčené přírodě. Turisté, kteří tuto pláž navštívili, mají pocit, že se nacházejí ?na konci světa?. Lonely Planet se zmiňuje o jeho statusu chráněné přírodní rezervace, ale také o kráse křišťálově čistého moře modrozelené barvy, malebné oblázkové pláži, rámované bohatým rostlinstvem a labyrintu prašných stezek, které na pláž vedou. Těm, kteří se chtějí i pobavit, doporučuje autor článku zdejší bar na pláži.

?Až se nabažíte přelidněných pláží, vydejte se na pláž Kamenjak?, doporučuje populární turistický průvodce. Zdůrazňuje, že na mysu Kamenjak najdete jednu z nejskrytějších pláží ve Středomoří.

Mys Kamenjak (Rt Kamenjak) se ocitl na seznamu spolu s plážemi Cabo de Gata a Cap de Favartix ve Španělsku, Banyuls ve Francii, Cala Gonone na Sardinii, Delimara na Maltě a pláží na pobřeží Tyrhénského moře v Itálii. Je na něm černohorská pláž Luštica či dvě turecké pláže Kabak a Goekceada.

Turistické sdružení Istrijské župy

Comments are closed.