StatPress

Celkem:3350
Počet návštěv dnes: 109
Online:4

Istrie -dovolená pro každého

n200702211056_istraIstrie, nejsevernější  turistický  region na  chorvatském  Jadranu,  i  letos vítá hosty s novou nabídkou a kapacitami, které přitahují mnoho návštěvníků.  Istrie  je nejblíže k  trhům  Itálie, Slovinska a Rakouska, odkud  je  nejvíce  hostů,  a  zároveň  je  i  cílem  pro  turisty  z Německa, Francie, Velké Británie, skandinávských a dalších evropských a mimoevropských zemí.  Istrie  je  region, který nabízí vyžití pro hosty různého vkusu a orientace.Istrijští  pracovníci  v  cestovním  ruchu  již  dávno  pochopili,  že  celoroční  turistika  nemůže  být  založena  pouze  na  sluníčku  a  koupání se  v moři  a  tak  si  v  současnosti  návštěvníci  Istrie mohou  vychutnat  bohatou  gastronomickou  nabídku,  2500  kilometrů  cyklostezek,  vinné  stezky,  stále  populárnější  stezky  olivového  oleje  apod. Nabídka  kdysi  založená  převážně  na  pobytu  ve  městech  u  moře je  v  současnosti  rozšířena  o  nabídku  v  istrijském  vnitrozemí.   Každým rokem se zvyšuje počet vil, rekreačních domů, ?bed and breakfast? ubytoven a dalších  forem ubytování a obzvláště zajímavých agroturistických objektů, u kterých  je zemědělství primárním a  turistika doplňujícím zdrojem obživy. Stále více hostů si vybírá dovolenou v klidu istrijského vnitrozemí a kombinují tak dva zážitky ? pobytv  překrásném  venkovském  prostředí  v  blízkostí moře  a  atmosféru přímořských městeček jako jsou Umag, Rovinj, Poreč, Pula, Vrsar a další. Dále je třeba zmínit, že v Istrii se nachází Národní park Brijuni ? souostroví, na kterém pobývali četní světoví politici a které nabízíkrásnou přírodu, archeologická naleziště a je ideální pro krásnou dovolenou. Istrie je traktivní místo i pro milovníky zdejší původní kuchyně, dobrého  vína  a  olivového  oleje,  který místním  výrobcům  oleje  přinesl vzácná mezinárodní ocenění. Výborná gastronomická nabídka  je motivem pro časté návštěvy hostů v průběhu celého roku, obzvláště pak těch ze sousedních zemí.

Letošní  istrijskou  turistickou  nabídku  významně  obohatilo  i  dokončení hotelu Monte Mulini v Rovinji, který se   připojil k  jedinému hotelu  této kategorie v  Istrii  – Sol Koralj Umag. Mimoto  je zde  i velký počet  tříhvězdičkových a čtyřhvězdičkových kvalitních hotelů, které svou kvalitou přitahují mnoho stálých hostů, ale i úplně nové návštěvníky. Díky projektu Domus Bonus,  jehož účelem  je zvednout kvalitu ubytování a nabídky v domácnostech, se i tento druh ubytování dostal na vysokou úroveň a nabízí návštěvníkům ubytování s vazbou na způsob života zdejších obyvatel. Istrijští  turističtí  zaměstnanci  již dlouho pracují na propagaci  zdejší nabídky jak v klasické formě, tak i v elektronické s možností on-line rezervace  ubytování. Mimo možnosti  on-line  rezervací  komerčních

subjektů, se od začátku léta očekává spuštění info – linky a prodejní linky pro celou  Istrii, na které bude možné  telefonicky získat  různé informace a rezervovat si ubytování.

K tomuto všemu je nutné přidat i nemálo kulturních akcí a tradičních slavností, které obohacují nabídku turistických destinací a pobyt zde tak získává na pestrosti a zajímavosti.

Comments are closed.