StatPress

Celkem:3642
Počet návštěv dnes: 6
Online:0

Goveđari – První galerie na ostrově Mljet

Ostrov Mljet

Na jednom z nejhezčích jadranských ostrovů Mljet, který bývá nazýván „zeleným ostrovem“ naleznete malebnou obec Goveđari, v níž byla nedávno otevřena multifunkční galerie „Stara skula“. Nachází se ve staré budově někdejší ostrovní školy, která později sloužila jako pošta. V galerii se budou po celý rok konat výstavy, filmové projekce, koncerty, videoinstalace, přednášky hostujících odborníků, literární večery a jiné zajímavé akce. Galerie našla své místo v budově z dalmatského kamene, která má velmi osobitou architekturu. Stojí na zeleném kopci uprostřed obce Goveđari a je obklopena borovicemi a palmami, které se tyčí nad jezery Veliko jezero a Malo jezero.

Tato jezera spolu s okolními osadami patří do oblasti Národního parku Mljet.

„Stara skula“ („Stará škola“) je první galerií Mljetu. V září v ní budou hostovat alternativní skupiny hostů z Evropy. Poklid ostrova, jeho nádherné rostlinstvo, moře a uklidňující barvy přírody jsou ideálním místem pro meditaci, jógu a nezvyklý způsob života.

Majitelé galerie nabízejí také ubytování v butikovém ubytovacím zařízení. Jejich pohostinnost se tak zalíbila zahraničním turistům, že zdejší ubytovací kapacity doporučují na nejdůležitějším internetovém portálu cestovního ruchu ?tripadvisor.com?.

Mljet je osmým největším chorvatským ostrovem. Nachází se nedaleko poloostrova Pelješac, Dubrovníku a ostrova Korčula. Vyznačuje se středomořským podnebím, suchými a slunnými léty s přibližně 2 500 hodinami slunečního svitu ročně, což jej činí jedním z nejslunečnějších jadranských ostrovů.

Podle názoru mnohých je Mljet nejhezčím a nejlesnatějším jadranským ostrovem a jednou z nejatraktivnějších a kulturně-historicky nejzajímavějších ?perel? Středomoří. Navštěvují jej milenecké a manželské páry, milovníci dobrodružství, průzkumníci přírody i ti, kteří mají rádi příběhy z minulosti, báje a pověsti.

Turistické sdružení Dubrovnicko-neretvanské župy

Comments are closed.