StatPress

Celkem:3642
Počet návštěv dnes: 7
Online:0

Dny chorvatského cestovního ruchu

200610121836_novivin.jpgVyvrcholením třídenního národního kongresu cestovního ruchu, který se konal ve dnech 24. – 26. října 2007 pod názvem Dny chorvatského cestovního ruchu již tradičně v jihodalmatském Cavtatu bylo slavnostní udílení cen v rámci projektů Chorvatského turistického sdružení „Miluji Chorvatsko“.

V akcích v jejich rámci byla hodnocena úpravnost turistických měst a obcí v chorvatském přímoří i v kontinentálním Chorvatsku a vítězové byli vyznamenáni Modrým, případně Zeleným květem a pamětními odznaky. Byly též hodnoceny jednotlivé prvky turistické nabídky a výsledky projektu „Člověk – klíč k úspěchu“.

Modrý květ a zlatý odznak za první místo v kategorii měst byly uděleny městu Rovinji v Istrii. Druhé místo a Modrý květ se stříbrným odznakem získalo město Opatija, třetí místo, tj. Modrý květ s bronzovým odznakem bylo pak uděleno Splitu.

V kategorii menších měst získala první místo, tedy Modrý květ a zlatý odznak Baška Voda ve střední Dalmácii, druhé místo, tedy Modrý květ se stříbrným odznakem Vrsar, třetí místo, tedy Modrý květ s bronzovým odznakem bylo uděleno hned dvěma účastníkům soutěže, a to Primoštenu a Bašce na ostrově Krku.

První místo v kategorii malých míst získalo spolu s Modrým květem a zlatým odznakem letovisko Rabac v Istrii, druhé místo, tj. Modrý květ se stříbrným odznakem bylo uděleno letovisku Selce a třetí místo, tedy Modrý květ a bronzový odznak získalo letovisko Mlini.

Zvláštní uznání za mimořádný přínos obohacení kulturní a turistické nabídky Chorvatska získalo Muzeum Augusteum Narona ve Vidu u Metkoviće.

V rámci hodnocení nejúpravnějších turistických míst v kontinentálním Chorvatsku byl v kategorii měst vyznamenán prvním místem a Zeleným květem se zlatým odznakem Varaždín. Druhé místo získal spolu se Zeleným květem se stříbrným odznakem Osijek a o třetí místo, tj. Zelený květ s bronzovým odznakem se podělila města Čakovec a Koprivnica.

V kategorii menších měst ve vnitrozemí byly prvním místem a Zeleným květem se zlatým odznakem oceněno město Daruvar, druhým místem a Zeleným květem se stříbrným odznakem Novska a třetím místem se Zeleným květem s bronzovým odznakem Našice.

V kategorii malých míst bylo první místo a Zelený květ se zlatým odznakem uděleno vesnici Stubičke Toplice, druhé místo a Zelený květ se stříbrným odznakem vesnici Grožnjan a třetí místo spolu se Zeleným květem a bronzovým odznakem vesnici Kneginec.

Zvláštní uznání za mimořádný přínos obohacení tradiční kulturní a turistické nabídky Chorvatska získal festival Špancirfest, který organizuje Turistické sdružení města Varaždínu.

Kromě těchto hlavních ocenění městům a místům v přímoří a ve vnitrozemí Chorvatska byla udělena další ocenění za aktivity rovněž spojené s cestovním ruchem.

Comments are closed.