StatPress

Celkem:5191
Počet návštěv dnes: 165
Online:0

Chorvatsko oplývá přírodními krásami

Chorvatsko je lacinější než země západní Evropy, ale není o nic méně atraktivní co do krásy, přístupných cen a udržitelného vývoje. Tak začíná text o Chorvatsku na známé americké internetové stránce ?Mother Nature Network?. Článek chválí nádhernou přírodu. Autorka tvrdí, že se Chorvatsko rozkládá v nejhezčí části Balkánu. Zdůrazňuje, že je to země s překrásným mořem, pobřežím a ostrovy, ale také atraktivním vnitrozemím, které navštěvuje čím dále více turistů.

Novinářka ?Mother Nature Network? se zabývala i hodnocením ubytovacích kapacit. V článku uvádí, že si turisté v Chorvatsku mohou zajistit ubytování v mnoha menších i větších hotelech a soukromých apartmánech.

?Chorvatsko roste jako turistická destinace, ale rodinné apartmány a pokoje jsou nadále nejčastějšími ubytovacími kapacitami. V mnoha letoviscích jsou ubytovacími objekty historické budovy. Například splitský hotel ?Park?, který je starý sto let, si uchovává středomořskou atmosféru a klasickou stylovost. Několikrát byl vyhlášen za nejlepší menší hotel?, dočteme se na americké internetové stránce ?Mother Nature Network?.

Autorka textu pochválila i chorvatskou kuchyni. Zvláště vyzdvihla používání a dostupnost doma vypěstovaného ovoce a zeleniny. Tyto produkty lze zakoupit na místních farmářských trzích. Vegetariánské dobroty lze ochutnat zvláště v restauracích Záhřebu

Comments are closed.