StatPress

Celkem:3642
Počet návštěv dnes: 6
Online:0

Chorvatsko nabídne další majáky

majakChorvatská turistická nabídka by měla být bohatší o dalších 15 majáků. To je plán firmy Plovput, která se stará o všech 48 majáků z této strany Jadranu, z nichž se 11 pronajímá turistům. Cílem firmy je co nejdříve dát do funkce turizmu co největší počet majáků, a to by se mělo provést dáváním majákových budov do pronájmu.

O 11 majáků s 21 apartmánem je velký zájem jak ze strany domácích tak i zahraničních turistů. O tom nejlépe svědčí údaj, že o vánočních a novoročních svátcích byly všechny majáky na Istrii obsazeny, a největší zájem byl o majáky Sveti Ivan na pučini, Porer a Savudrija. Pobyt na majáku, který nabízí jedinečný zážitek samoty a útěku z uspěchané každodennosti, patří do elitního turizmu. Pronajímá je zvláštní oddělení pro rezervace firmy Plovput, a v létě, kdy je větší zájem, pomáhají také turistické agentury, jež nabízejí jedinečný zážitek z dovolené na majáku.

Vzhledem k tomu, že jsou majáky, které jsou kulturními památkami a pocházejí hlavně z 19. století, ve velmi špatném stavu, protože se do nich léta neinvestovalo a ani se neudržovaly, má Plovput v úmyslu pronajmout je zainteresovaným investorům, kteří by je obnovili a poté znovu vrátili pod vedení Plovputu. Majáky, které se nacházejí v dezolátním stavu, jsou vystavené nepřízni počasí a vandalům, by se dávaly do nájmu na deset, a ty, které vyžadují menší zásahy, selektivně na pět let.

Comments are closed.