StatPress

Celkem:3647
Počet návštěv dnes: 85
Online:0

Chorvatsko – ekologická destinace

dvigrad.jpgV žebříčku turistických hodnot Chorvatska, přes mnohé jiné kvality, na prvním místě jsou přesvědčivě krása a zachovalost přírody a ekologická uvědomělost, která se odráží ve vztahu k přírodě, ekologické produkci potravin a provozu firem v souladu s ekologickými standardy.
V Chorvatsku je osm národních parků a deset chráněných krajinných oblastí: Národní park (NP) Plitvická jezera, NP Risnjak, NP Brijuni, NP Mljet, NP Severní Velebit, NP Krka, NP Kornaty a NP Paklenica.

Chráněné krajinné oblasti : Kopački rit, CHKO Papuk, CHKO Učka, CHKO Vransko jezero, CHKO Telašćica, CHKO Lonjsko Polje, CHKO Velebit, CHKO Medvednica, CHKO Žumberak – samoborsko gorje a CHKO Biokovo. Všechny oblasti?leží ve?výjimečně krásných přírodních prostorech, které jsou atraktivní pro turistické návštěvy a stejně tak pro všechny ty, co chtějí zkoumat rostlinný i živočišný svět a přírodní procesy. I mimo tyto chráněné prostory je mnoho turistických míst, která turisty přitahují zachovalou přírodou, pěšími a cyklistickými stezkami, možnostmi organizované plavby po krásných a čistých řekách.

Comments are closed.