StatPress

Celkem:3522
Počet návštěv dnes: 4
Online:0

Chorvatské Lokve pořádá opět unikátní skokanskou soutěž žab

Také letos se konala v městečku Lokve, ležícím v horské oblasti Gorski Kotar v severozápadní části Chorvatska, konat „Žabí noc“ (Žabarska noć), která vyvrcholila skokanskou soutěží žab. Nevelké městečko, vzdálené jen 8 kilometrů jihozápadně od populárního střediska Delnice při dálnici Záhřeb ? Rijeka, bývá nazýváno „evropskou žabí metropolí“. Proslulo nejen touto tradiční „žabí“ slavností, ale i „Muzeem žab“, které nemá ve světě obdoby a konkurenci.

Okolí Lokve je ideálním životním prostředím pro žáby, které se tu vyskytují v neobvykle vysokém počtu. V muzeu může návštěvník spatřit živé žáby ve viváriu, seznámit se na výstavních panelech s historií slavnosti, s jednotlivými druhy žab z okolí i z exotických zemí, s jejich vývojovými stádii a také vidět zajímavé dokumentární filmy přinášejí podrobnosti ze života těchto obojživelníků. Nechybí tu ani jejich preparované exempláře, mezi nimiž jsou vystaveny i žáby ? vítězky skokanských žabích soutěží z posledních let. Sbírky muzea doplňují umělecké předměty inspirované žábami a hračky z celého světa. Návštěvníci si mohou vybrat z pěkné nabídky suvenýrů.

Letos se bude konat 34. mezinárodní „Žabí noc“ v sobotu 24. dubna. K dobré pohodě návštěvníků slavnosti přispěje zábavní program a gastronomická nabídka. Zlatým hřebem slavnosti samozřejmě bude napínavá soutěž, jejíž vítězkou se stane žába, která doskočí nejdál.

Na neděli 25. dubna je připravena „Malá žabí noc“, letos již sedmnáctá. Jejím cílem je podpořit i u dětí a mladých lidí zájem a sympatie pro skromné obojživelníky ? žáby.

Comments are closed.