StatPress

Celkem:3350
Počet návštěv dnes: 96
Online:1

Biograd – Veletrh pro milovníky lodí a moře

biogra

Biograd

Biograd

Biogradský podzimní nautický veletrh je největší podzimní akcí svého druhu v regionu. V letošním roce zde budou po dvanácté vystavovat všechny firmy z odvětví nautického průmyslu v Chorvatskou i v celém regionu ? mariny, firmy, poskytující charterové služby, loděnice i loďaři. Mezinárodní přehlídka plavidel, doplňkového vybavení a služeb se od 21. do 24. října již tradičně koná v marině Kornati městečka Biograd na moru. Je to jedna ze tří největších marin na Jadranu s více než 800 kotvišti. Během roku se zde koná více než 50 regat a jiných akcí. Marínu navštíví kolem 50.000 jachtařů a majitelů malých lodí; je proto jedinečnou marinou na Jadranu. Nautický veletrh je známý i díky mimořádně pohostinné atmosféře přímořského městečka. Každý den označí západ slunce konec výstavní části a začátek večerního programu, který se koná do pozdních hodin. Je provázen špičkovou nabídkou pohostinství a zábavy. Během trvání této akce proběhne i několik regat, mimo jiné otevřená regata křižníků, stejně jako regata modelů plachetnic, ovládaných rádiem.

Biograd na moru byl kdysi bylo korunovačním městem chorvatských králů. Dnes je známým turistickým střediskem severní Dalmácie. Biograd leží asi třicet kilometrů daleko od Zadaru, vyrostl na poloostrově, je rámován moderní marinou a nábřežím. Odtud je nezapomenutelný výhled na Pašmanský průplav a ostrůvky, které jsou v něm rozesety. Již pouhých sto metrů od středu města se lze vykoupat v mimořádně čistém moři. Zde se rozkládají oblázkové pláže s bohatou nabídkou aktivní rekreace ve stínu stoletých borovicových lesů. Turistům, kteří dávají přednost samotě, budou vyhovovat zalesněné ostrůvky v průplavu.

Letovisko má výhodnou polohu uprostřed chorvatského pobřeží Jadranu. V jeho okolí jsou dokonce tři národní parky (Kornati, Paklenica, Krka) a dva parky přírody (Telaščica, Vransko jezero). Biograd má dlouholetou tradici cestovního ruchu a bohatou turistickou, sportovní a pohostinskou nabídku. To jsou jenom některé z důvodů pro volbu tohoto letoviska a okolí k prožití zajímavé a dynamické dovolené.

Comments are closed.