StatPress

Celkem:3463
Počet návštěv dnes: 6
Online:0

Atlas povodí řeky Sávy pro jachtaře

Nedávno se na trhu objevil jachtařsko-turistický průvodce „Atlas povodí řeky Sávy pro jachtařskou turistiku“. Je určen pro zkušené jachtaře, amatéry i turisty. Atlas je společným projektem sdružení sedmnácti hospodářských komor Ekonomického regionu v povodí řeky Sáva (ERUSRS) z Chorvatska, Slovinska, Srbska, Bosny a Hercegoviny. Tato oblast má rozlohu 940 kilometrů říčního toku a říčních břehů. Žije zde asi 6,8 milionů obyvatel, podniká zde asi sto čtyřicet tisíc firem. Ročně po Sávě propluj asi milion plavidel. To jsou údaje, které se mimo jiné dozvíte z předmluvy tohoto vydání atlasu.

Atlas obsahuje texty, je ilustrován asi sedmi tisíci fotografiemi všech měst a regionů v povodí Sávy a jeho součástí je více než sto námořních map celého toku řeky. Je založen na zkušenostech průzkumné plavby zkušených jachtařů, kteří v roce 2010 pluli po Sávě od jejího pramene až k jejímu ústí do Dunaje. Příručka obsahuje mnoho informací o nabídce cestovního ruchu, hospodářských potenciálech, kulturně-historickém dědictví a všech destinacích v oblasti povodí Sávy. Kromě čtyř národních vydání se na trhu objevila i anglická verze atlasu.

Plavba Chorvatskem a zeměmi regionu po Sávě umožní jachtařům poznat stovky vesnic a několik desítek měst. Jejich zvláštnosti a krása jsou popsány v tomto jachtařsko-turistickém průvodci s cílem oživení turistické lodní dopravy v celém regionu.

Comments are closed.