StatPress

Celkem:3642
Počet návštěv dnes: 76
Online:1

Číslo jedna – trajektová linka Zadar – Preko na ostrově Ugljanu

Porec

Porec

Počet přepravených cestujících každoročně stoupá a také v loňském roce byl zaznamenán nárůst o 2,9 procenta. Podle statistických údajů chorvatské Agentury pro příbřežní linkovou námořní dopravu přepravily lodě a trajekty na Jadranu celkem 11,9 milionu osob a 2,91 milionu vozidel.

Nejfrekventovanější lodní linkou na Jadranu je trajektová linka Zadar – Preko na ostrově Ugljanu, kterou provozuje společnost Jadrolinija. V roce 2008 bylo na této lince přepraveno téměř 1,67 milionu cestujících.

Na druhém místě co do počtu cestujících se umístila linka trajektová linka Split – Supetar na ostrově Brači s 1,3 milionem cestujících a na třetím místě je pak linka Jablanac – Mišnjak na ostrově Rábu s 1,1 milionem cestujících, kterou provozuje společnost Rapska plovidba.


Pokud porovnáme počet přepravených vozidel na jednotlivých trajektových linkách, první místo na chorvatském Jadranu znovu obsadila linka Jablanac – Mišnjak, která za rok 2008 převezla 360 tisíc vozidel. Poměrně těsně následují linky Split – Supetar (353 tisíc) a Valbiska – Merag z ostrova Krku na Cres (337 tisíc).

Stoupající trend každoročně vykazují rychlé lodní linky, i když loňský nárůst o 3,5 procenta není tak výrazný, jako v předchozím roce, kdy počet přepravených cestujícíh stoupl o 15,5 procenta. Lodě na těchto linkách převezly celkem 1,12 milionu cestujících a prvenství zde patří lince Split – Hvar – Vela Luka – Ubli (151 tisíc).

Comments are closed.